ТЕЛЕФОННИК-КР - довідник Весь Кривий Ріг ТЕЛЕФОННИК-КР - довідник Весь Кривий Ріг
Довідник установ, підприємств, об'єктів малого бізнесу Кривого Рогу
Заглушка
Заглушка
Заглушка
Заглушка
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

50006, вул. C. Тільги (Революційна), 5
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Проректор академії УЧИТЕЛЬ Олександр Давидович
вул. С. Тільги (Революційна), 5 ....................................................... 92-79-13
Декан ЗАСЕЛЬСЬКИЙ Володимир Йосипович
вул. C. Тільги (Революційна), 7 …………………………………... 92-77-39
Приймальня ...................................................................................... 92-77-65

Національна металургійна академія України (НМетАУ) четвертого рівня акредитації, заснована на державній формі власності та підпорядкована Міністерству освіти і науки України. НМетАУ один з найстаріших вищих закладів освіти нашої країни, в якому продовжується та удосконалюється більш ніж 100-річний досвід підготовки інженерів-металургів (до 1944 р Дніпропетровський металургійний інситут, 1994-1999 роки Державна Металургійна академія України, НМетАУ з вересня 1999 р.).
Криворізький металургійний факультет НМетАУ був створений з ініціативи міської влади і Криворізького металургійного заводу «Криворіжсталь» у 1962 році як регіональне відділення Дніпропетровського металургійного інституту для забезпечення фахівцями металургійного профілю заводу, що інтенсивно розвивався, а також агломераційних і обжигових цехів гірничо-збагачувальних комбінатів і ремонтних підприємств. У 1962 році факультет був відкритий як навчальний заклад по підготовці фахівців без відриву від виробництва – вечірня форма навчання. У 1997 році Вченою Радою академії було прийняте рішення про відкриття на Криворізькому металургійному факультеті денної форми навчання. З огляду на потребу металургійних підприємств у фахівцях, у 2000 році, поряд з денною і вечірньою формою навчання, рішенням Верховної Ради академії на факультеті відкрите заочне відділення. Першим деканом факультету був призначений Кузьменко А.В. Через два роки його замінив доцент, к.т.н. Кушніров Володимир Федорович, з ім’ям якого пов’язаний початок становлення і розвитку факультету. У 1971 році деканом факультету став доцент, к.т.н. Боклан Борис Володимирович. що проробив на цій посаді 28 років. З 1999 по 2004 роки факультет очолював заслужений працівник народної освіти, доктор технічних наук, професор Учитель Олександ Давидович, зараз проректор НМетАУ. З 2004 року декан факультету – доктор технічних наук, професор Лялюк Віталій Павлович.
До складу факультету входять сім кафедр: кафедра фундаментальних дисциплін, яку очолює доцент к.х.н. Кормер М.В.; кафедра соціально-гуманітарних дисциплін, зав. кафедри доцент, к.п.н. Онопа В.М., кафедра металургійних технологій, зав. кафедри професор, д.т.н. Лялюк В.П.; кафедра комп’ютерних систем автоматичного управління електроприводом, зав. кафедри професор, д.т.н. Учитель О.Д.; кафедра металургійного обладнання металургійних заводів, зав. кафедри доцент, к.т.н. Засельський В.Й.; кафедра хімічних технологій та екології, зав. кафедри доцент, к.т.н. Ляхова І.А., кафедра економіки та підприємництва, зав. кафедри, доцент, к.е.н. Тимко Є.В. На факультеті готують бакалаврів, спеціалістів та магістрів. На кафедрі металургійних технологій в галузі знань «Металургія та матеріалознавство» за напрямком «Металургія» в групах «Металургія чорних металів (огрудкування металургійної сировини, металургія чавуну та металургія сталі)»; і в галузі знань «Ливарне виробництво» за напрямом «Металургія» в групі «Ливарне виробництво чорних и кольорових металів». На кафедрі хімічних технологій та екології в галузі знань «Хімічна технологія та інженерія» за напрямом «Хімічна технологія» в групі «Хімічна технологія палива та вуглецевих матеріалів», і в галузі знань «Приролничі науки» за напрямом «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» в групі «Екологія та охорона навколишнього середовища». На кафедрі комп’ютерних систем автоматизованого управління електроприводом в галузі знань «Електротехніка та електромеханіка» за напрямом «Електромеханіка» в групі «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод»; і в галузі знань «Автоматика та управління» за напрямом «Автоматизація та комп’ютерно інтегровані технології в групі «Автоматизоване управління технологічними процесами». На кафедрі металургійного обладнання металургійних заводів в галузі знань «Машинобудування та матеріалообробка» за напрямом «Інженерна механіка» в групі «Машини та агрегати металургійного виробництва»; і в галузі знань «Металургія та матеріалознавство» за напрямом «Металургія» в групах «технології обробки металів тиском та інформаційне забезпечення». На кафедрі економіки та підприємництва в галузі знань «Економіка та підприємництво» за напрямом «Економіка підприємства» в групі «Економіка підприємства»; за напрямом «Облік і аудит» в групі «Облік і аудит»; і за напрямом «Фінанси і кредит» в групі «Фінанси».
Перший випуск фахівців відбувся в 1968 році по основних металургійних спеціальностях: металургія чорних металів (металургія чавуну та металургія сталі), ливарне виробництво чорних і кольорових металів, обробка металів тиском і механічне устаткування металургійних заводів.
На даний час факультетом підготовлено 4598 фахівців гостродефіцитних металургійних спеціальностей, 1790 бакалаврів та 33 магістри (220 випускника отримали диплом з відзнакою), з них більш 60% - для комбінату «Криворіжсталь» (нині ОАО «Міттал Стіл Кривий Ріг»).
Випускниками факультету є такі відомі керівники області, міста, підприємств та організацій: Задорожний В.К. – перший заступник голови Дніпропетровської обласної ради, до недавнього часу секретар міської ради – перший заступник міського голови; Тільга С.С. та к.т.н. Севернюк В.В. – працювали генеральними директорами комбінату «Криворіжсталь»; Білий О.П. – народний депутат України, працював генеральним директором комбінату «Азовсталь», д.т.н. Мовчан В.П. – народний депутат України, працював генеральним директором ЦГОКа; к.т.н. Шеремет В.А. – глава адміністрації з виробництва ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг»; Макаров Г.А. – працював директором по виробництву комбінату «Криворіжсталь»; Кріштоп В.Ф. та Іваницький В.Г. – які працювали директорами Криворізького коксохімічного заводу; к.е.н. Нечаєв В.А. – директор Криворізької філії КБ «Приватбанк», Листопадов В.С. – начальник доменного цеху №2 ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг»; Родін Е.В. – працював головним інженером КЦРЗ та інші.
Підготовку фахівців на Криворізькому металургійному факультеті веде професорсько-викладацький колектив, до складу якого входять фахівці високого рівня: 61% з них мають учені ступені та звання, великий практичний досвід роботи в металургійній галузі, а також високий науковий потенціал; при цьому на кафедрах металургійного профілю цей показник – 75% і постійно зростає. Наявність в Академії спеціалізованих учених Рад, на яких ведеться захист дисертацій практично по всіх металургійних спеціальностях, дозволяє постійно нарощувати науково-педагогічний рівень викладачів факультету. Так, викладачі факультету захистили 14 дисертацій з них 4 докторські (Рудой Л.С., Учитель О.Д., Донсков Е.Г., Лялюк В.П.). Постійно зростає кількість молодих викладачів, які педагогічну роботу активно суміщають з науковою працею. На факультеті працюють викладачі, які мають високе звання «Заслуженого працівника народної освіти» (професор Учитель О.Д.) і «Відмінник освіти України» (професор Лялюк В.П., доцент Ільченко В.І.).
Фахівці факультету безупинно проводять науково-дослідні роботи по розробці нових металургійних технологій і устаткування. Як правило, ця робота проводиться творчими колективами фахівців факультету і виробничників ведучих металургійних підприємств. Такі роботи мають наукове визнання в Україні і за її межами. На факультеті працюють лауреати премії Національної Академії наук України (професори Учитель О.Д., Лялюк В.П.). Наукові розробки впроваджуються не тільки у виробництві, але і у навчальний процес. Тільки за останні роки на факультеті видані 7 монографій, велика кількість статей, навчальних посібників і методичної літератури. Провідні спеціалісти факультету разом з викладачем і ведучими вченими академії є організаторами ряду конгресів і наукових конференцій. Треба відзначити, що така творча атмосфера панує на основі багаторічного спілкування людей, де згода і творче натхнення приносить позитивні результати.

Навчально-науковий комплекс при національній металургійній академії (НМетАУ)
З метою здійснення координації спільної діяльності навчальних закладів для підготовки фахівців у системі ступеневої освіти, ефективного використання науково-педагогічних кадрів, навчально-лабораторної та виробничої бази, розробки науково-методичного забезпечення навчального процесу у жовтні 2004 року створено навчально-науковий комплекс при Національній металургійній академії України (НМетАУ) у складі:
Національна металургійна академія України (НМетАУ), Криворізький металургійний факультет НМетАУ, Криворізька філія приватного вищого навчального закладу Інституту економіки та нових технологій, Криворізький технікум НМетАУ, Криворізький коксохімічний технікум, Український заочний політехнічний технікум (м. Кривий Ріг), Професійно-технічне училище №45 (м. Кривий Ріг), Криворізький професійний гірничо-металургійний ліцей, Криворізький професійний ліцей, Криворізький міський методичний центр профтехосвіти, Криворізький професійний транспортно-металургійний ліцей, Центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів №1 (м. Кривий Ріг), Саксаганський природничо-науковий ліцей (м. Кривий Ріг).
В сучасних умовах – в епоху бурхливого розвитку наукомістких, ресурсозаощаджувальних технологій і глобальної інформатизації суспільства в цілому – Україні потрібні фахівці нового рівня, нової формації, здатні ефективно працювати в умовах ринкової економіки. Це потребує новітніх підходів до організації адаптивної освіти молоді, особливо старшокласників загальноосвітніх закладів.
Через об’єктивні труднощі в школах вищім навчальним закладам вже недостатньо обмежуватися системою раннього пошуку талановитої та добре підготовленої школою молоді. Тому створений на базі КМФ НМетАУ Комплекс ставить головною метою здійснення координацій спільної діяльності навчальних закладів для підготовки фахівців у системі ступеневої освіти, ефективного використання науково-педагогічних кадрів, навчально-лабораторної та виробничої баз, розробки науково-методичного забезпечення навчального процесу в закладах – учасниках Комплексу.
В межах Положення та Уставу Комплексу за період з 2004-2006 років були здійснені кроки до нового підходу організацій адаптивної освіти молоді, які мають намір продовжувати навчання в підрозділах академії: профілізація навчання, реалізація принципів безперервної освіти, оперативного оновлення змісту освіти, реалізація принципів безперервної освіти, оперативного оновлення змісту освіти, профорієнтаційної роботи в ринкових умовах, підвищення мотивації навчання. Щодалі складніше встигати за зростаючими вимогами часу і школам, і ПТУУ, і технікумам та й самим ВНЗ. Якщо школа не підготує молодь належним чином, то зрозуміло, що складніше й закладам вищої освіти, тому без допомоги, підтримки, творчого підходу взагалі стає неможливим підготувати спеціалістів високого рівня.
Вища освіта є системою, що розвивається. Кожне нове століття, досягнення науки та сучасної практики формують щодо неї низку вимог, відповідь на які викристалізовується в головних напрямках розвитку вищої освіти, які послідовно змінюються протягом років, десятиріч, століть. Цей процес не може йти самопливом. У його основі лежать серйозні прогностично-аналітичні напрацювання вчених і педагогічних працівників, діячів науки, культури, політиків, державтотворців, викладачів і студентів.
Лейтмотивом поточного десятиріччя розвитку освіти загалом і вищої освіти зокрема визначають Болонські декларації, підписані Україною навесні 2005 року. Актуальними для наукового пошуку в цьому контексті є вивчення порівняльних характеристик національних систем освіти, формування єдиної нормативно-правової бази, яка б урегульовувала освітні процеси в європейському культурному просторі. роз’яснення один одному власних національних освітніх традицій, забезпечення їх ефективної взаємодії на основі взаємодоповнення. Потребують глибшого дослідження запровадження кредитно-модульної системи навчання, академічна мобільність викладачів, забезпечення рівного доступу до якісної освіти, освіта протягом життя, взаємозв’язок «освіта-наука-практика-виробництво». Підготовка фахівця до роботи на первинних посадах найцінніша риса чинних стандартів вищої освіти України. На все життя навчити фахівця неможливо, та й недоцільно через швидкі зміни вимог до компетенції фахівця на ринку праці.
Досвід перших років роботи Комплексу показує, що шляхи розвитку сучасної освіти проходять саме через активну співпрацю усіх учасників задля підготовки молоді у ВНЗ. Нас турбує не тільки набір студентів, а головним чином те, чи зможемо ми за 4-5 років підготувати вчорашнього випускника школи, ПТУ і технікуму до рівня висококласного фахівця, на якого буде стійкий попит і в Україні, і за її межами. Тільки за таких умов ми зможемо знайти гідне місце на ринку освітніх послуг.
В цьому напрямку ефективно працює наш Комплекс. Якщо казати про апробацію та використання результатів наукових досліджень в навчанні зарано. Пройшло дуже мало часу. Матеріали накопичують, аналізуються, складаються в логічний ланцюг. Після ретельного аналізу та обговорення проводяться зміни та доповнення в роботі Комплексу. Щоквартально проводяться наради за участю всіх учасників Комплексу, що дають можливість планувати, корегувати спільну роботу. Комплекс має на меті амбітні плани.
В першу чергу підвищення наукового, технічного, культурного, педагогічного, творчого потенціалу викладачів ПТУ, технікумів. Для цього на КМФ проводяться стажування викладачів учасників Комплексу на відповідних кафедрах. За минулий час пройшли стажування 77 викладачів ПТУ та технікумів.

  • Реклама
Заглушка
МРТ-діагностика