ТЕЛЕФОННИК-КР - довідник Весь Кривий Ріг ТЕЛЕФОННИК-КР - довідник Весь Кривий Ріг
Довідник установ, підприємств, об'єктів малого бізнесу Кривого Рогу
Заглушка
Заглушка
Заглушка
Заглушка
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

0027, вул. В. Матусевича, 11 (ХХІІ п/з), 11
Ректор СТУПНІК Микола Іванович
Приймальня ..................................................................................... 409-06-06
Факс ................................................................................................... 74-51-98
Учбова частина ................................................................................. 74-84-12
Кафедра фізвиховання ................................................................... 409-06-42
Бухгалтерія ....................................................................................... 74-82-58
Приймальна комісія:
вул. В. Матусевича (ХХІІ п/з), 11, кімн. 228 …………………... 409-61-26
Підготовчі курси ............................................................................ 409-78-48
Черговий ......................................................................................... 409-06-21
Довідкова ........................................................................ 409-06-45, 74-29-13

корпус на вул. Пушкіна

Дата заснування Криворізького технічного університету – 4 жовтня 1922 року, коли відповідно до спеціальної постанови Радянського уряду в приміщенні 7-річної школи на ст. Вечірній Кут розпочав роботу Криворізький вечірній робітничий технікум. Його завдання було готувати інженерно-технічні кадри для залізорудних підприємств Криворіжжя.
У 1929 р. технікум було перетворено у вечірній робітничий інститут, а з 1931 р. – у Криворізький гірничорудний інститут. З 1994 р. інститут набув статусу технічного університету.
У 1972 р. за заслуги у підготовці інженерних кадрів і розвиток наукових досліджень Президія Верховної Ради СРСР нагородила інститут орденом Трудового Червоного Прапора.
Більш ніж 85 років існування університету – це шлях динамічного ставлення і розвитку.
В університеті функціонують 9 факультетів, навчально-науковий гірничорудний інститут, 6 технікумів, центр довузівської підготовки та післядипломної освіти, науково-дослідний комплекс з численними лабораторіями, де працюють близько 800 професорів, доцентів і викладачів та навчаються 19000 студентів, аспірантів, докторантів.
Підготовка фахівців в університеті проводиться більш ніж з 80 спеціальностей за рівнями: молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр. Щороку студентські квитки отримують майже 3500 юнаків та дівчат. За період з 1922 р. по 2006 р. у стінах університету підготовлено більше 65000 спеціалістів.
Випускники Університету працюють у різних галузях господарства України та інших країн, у міністерствах і відомствах, навчальних та наукових закладах, на підприємствах і в установах. Серед них: голова Дніпропетровської обласної ради Вілкул Ю.Г., міський голова Любоненко Ю. В., які всіляко сприяють впровадженню наукових досліджень в розвиток гірничо-металургійного комплексу; голова правління асоціації «Укррудпром» Колосов В.О., керуючий трестом «Криворіжіндустрбуд» Земляний М.Ф., голова правління ВАТ «Суха Балка» Чорнокур В.Р., голова правління ВАТ «Криворізький залізорудний комбінат» Караманіц Ф.І., голова правління ВАТ «ІнГЗК» Півень В.О., президент ВАТ «ЦГЗК» та «ПівнГЗК» Вілкул О.Ю., ректор Вінницького національного технічного університету Мокін Б.І., директор ДНДГРІ Близнюков В.Г. та інші.
В університеті працює аспірантура, яка готує науково-педагогічні кадри з 24 спеціальностей, та докторантура з 8.
Великий досвід дослідницької роботи мають університетські наукові колективи, які плідно працюють під керівництвом докторів наук, професорів: Толмачова С.Т., Федоренка П.Й., Капленка Ю.П., Євтєхова В.Д. та ін.
Втілення таких розробок окремих колективів, як: унікальної технології вибухових робіт, дозволило підвищити продуктивність праці на вибухових роботах у 2,5 рази, зменшити у 2-3 рази кількість викидів пилу та газів у атмосферу.
Економічний ефект – 155 млн. грн. впровадження високоефективних еколого-орієнтованих технологій видобутку корисних копалин дозволило зменшити виїмку розкривних порід на 64,5 млн. куб.м, розмістити у виробленому просторі кар’єрів 97,5 млн. куб.м пустих порід, зберегти від порушення 4,5 тис. га орних земель, зменшити викиди пилу у атмосферу на 173,4 тис. т, а газів – на 54,4 тис. т.
Згідно з Указом Президента України №1103/2006 від 20.12.2006р. авторський колектив у складі науковців Криворізького технічного університету д.т.н., проф. Темченка А.Г., д.т.н., проф. Азаряна А.А., д.т.н., проф. Капленка Ю.П., д.т.н., Моркуна В.С., д.т.н., Сидоренка В.Д. за роботу «Комплекс ресурсо- і енергозберігаючих геотехнологій видобутку та переробки мінеральної сировини, технічних засобів їх моніторингу із системою України в галузі науки і техніки 2006р., економічна ефективність від впровадження результатів роботи склала близько 450 млн. грн.
Процес навчання майбутньої технічної еліти органічно поєднаний з процесом виховання.
Багато уваги в університеті приділяється залученню студентів до здорового способу життя.
Організовані та працюють секції: з баскетболу, волейболу, настільного тенісу, акробатики, важкої атлетики, атлетичної гімнастики, легкої атлетики.
Університетські команди мають вагомі спортивні досягнення. Так, з важкої атлетики встановлено 15 рекордів України, а чоловіча баскетбольна команда виступає у вищій лізі.
Своє дозвілля студентська молодь проводить у «Палаці молоді і студентів», який вони збудували своїми руками.
На традиційних фестивалях: «Студентська осінь», «Студентська весна», в оглядах конкурсах «Лицарський турнір» та «Міс Чарівність» - вони демонструють свої аматорські здібності і вміння.
Університет має 4 гуртожитки на 1900 місць, 2 їдальні, 6 буфетів, санаторій-профілакторій на 50 місць, студентську поліклініку на 300 відвідувань за день. На березі Чорного моря, у с. Лазурне, знаходиться спортивно-оздоровчий табір «Чароїт» на 200 місць.
У 20011 році в ході об’єднання низки місцевих ВУЗів КТУ увійшов до складу КНУ.

  • Реклама
Заглушка
МРТ-діагностика