ТЕЛЕФОННИК-КР - довідник Весь Кривий Ріг ТЕЛЕФОННИК-КР - довідник Весь Кривий Ріг
Довідник установ, підприємств, об'єктів малого бізнесу Кривого Рогу
Заглушка
Заглушка
Заглушка
Заглушка
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

50002, вул. Кобилянського, 223а
Командир ЄВСТРАТЕНКО Ігор Анатолійович
Приймальня ...................................................................................... 406-22-11
Оперативний черговий .................................................................... 406-18-18
Оперативний взвод .......................................................................... 406-14-22
ПІДРОЗДІЛИ:
І взвод КВГЗ
вул. Рудна, 40а (Інг)
Чергові .............................................................................................. 402-05-38
ІІ взвод КВГЗ
вул. Гірничорятувальна, 1 (ш. Артем-1)
Чергові .............................................................................................. 499-80-02
ІІІ взвод КВГЗ
вул. Самотічна, 1 (17 кв)
Чергові ...................................................................... 36-82-93, 097-637-50-41
ІV взвод КВГЗ
вул. Смирнова, 2 (ш. Першотравнева)
Чергові ...................................................................................... 050-337-91-29

Криворізький воєнізований гірничорятувальний загін Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України на сьогодні має майже 100-річну історію створення, розвитку та існування.
Восени 1912 року було введено у дію першу на Криворіжжі Шмаківську гірничорятувальну станцію. Особового складу рятувальників не було. До ліквідації аварій долучалися добровольці із гірників шахт. Розвитком Шмаківської гірничорятувальної станції в дореволюційний період став 1913 рік, протягом якого 79 діючих шахт Кривого Рогу видобули 6,3 млн. тон залізної руди. У зв’язку з Першою світовою війною та революцією, діяльність станції була припинена.
В 1932 році, крім Шмаківської була організована Інгулецька станція. З початку 1933 року були організовані і введені у дію Марганецька та Жовторіченська стінції.
7 січня 1934 року за Постановою Ради Народних Комісарів СРСР №25, гірничорятувальники були воєнізовані, і у Кривому Розі був заснований 10-й Криворізький гірничорятувальний загін, що підпорядковувався Штабу гірничорятувальних частин Донбасу і складався з 8-ми підрозділів (взводів).
В лютому 1939 року 10-й загін було підпорядковано Управлінню охорони і спецчастин при наркоматі чорної металургії СРСР. В цілому служба в цей період отримує назву «Воєнізовані гірничорятувальні частини (ВГРЧ)».
У квітні 1941 року у складі загону були організовані і введені у дію два гірничорятувальні взводи на Дзержинському руднику та руднику «Червона Гвардія» (шахта «Гігант-Дренажна» ВАТ «ЦГЗК» та шахта «Гвардійська ВАТ «КЗРК»).
В період Великої Вітчизняної війни 10-й Криворізький ВГРЗ з усіма підрозділами евакуювався на Урал для подальшого обслуговування гірничорудних підприємств Свердловської та Челябінської областей, а навесні 1944 року, після визволення Кривого Рогу, 10-й Криворізький ВГРЗ, і гірничорятувальники загону повернулися до Кривого Рогу, де разом з гірниками займалися відновленням гірничих виробок шахт.
Розуміючи, що для подальшої ефективної діяльності загону вже недостатньо ліквідувати самі аварії, а потрібно здійснювати постійні заходи щодо їх попередження, у повоєнний період в загоні створюється служба контролю протиаварійного захисту (проведення профілактичних обстежень шахт та виконання технічних робіт з обслуговування масових вибухів і інших небезпечних робіт), служба пило-газового режиму поверхні і гірничих виробок (газо-аналітична лабораторія) та служба повітряно-депресійних зйомок (перевірка ефективності обраних систем вентиляції шахт, вибоїв, блоків). В цей час загін входить до різних структур та служб міністерств Радянського Союзу і України, що контролюють гірничовидобувну промисловість.
У березні 1998 року загін було введено до складу державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України.
Остаточна реорганізація підрозділу з назвою «Криворізький воєнізований гірничорятувальний загін» сталася на початку 2006 року. На сьогодні Криворізький ВГРЗ – це шість підрозділів (взводів) та один пункт, що розташовані в межах Кривого Рогу, м. Комсомольськ Полтавської області та АР Крим. Загалом, у підрозділах загону проходять службу 187 осіб оперативного складу. За діючими договорами, підрозділами загону обслуговується 185 об’єктів гірничодобувних та інших техногенно-небезпечних підприємств, 41 об’єкт з цього числа – підземні споруди та шахти. Щорічний показник виконання робіт за призначенням особовим складом загону складається з декількох чинників і в середньому становить:
- виїзди на аварії та НС – 25-30 (врятовується та евакуюється 450-600 осіб);
- виїзди на профілактичні обстеження – 1400-1600 (виявляється 7500-8000 порушень);
- виїзди на виробничо-технічні роботи - 2300-2500 (відпрацьовується 50000 чол/годин);
- тактичні навчання та виїзди на учбові тривоги – 50-60.
За час існування загону, під час надання допомоги потерпілим гірникам, особовим складом було врятовано близько 7000 людських життів та ліквідовано 4562 аварії, як під землею так і на земній поверхні.
Держава високо оцінила заслуги гірничорятувальників в забезпеченні видобутку та переробки рудних корисних копалин в Кривбасі. 25 жовтня 2002 року загін було нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. За час існування загону 50 осіб рядового та командного складу нагороджено державними нагородами та почесними відзнаками. Великий внесок у створення та розбудову структури загону, покращення його діяльності та забезпечення високого рівня готовності підрозділу внесли – начальник станції Радзівілов І.А., командири загону Корольов, Оконевський А.Ф., Васильков В.К., Богомол Д.М., Гудзь О.В. З початку 2000 року і по теперішній час загін очолює Євстратенко І.А.

  • Реклама
Заглушка