ТЕЛЕФОННИК-КР - довідник Весь Кривий Ріг ТЕЛЕФОННИК-КР - довідник Весь Кривий Ріг
Довідник установ, підприємств, об'єктів малого бізнесу Кривого Рогу
Заглушка
Заглушка
Заглушка
Заглушка
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

50012, вул. Дишинського, 27

Головний лікар СОЛОНСЬКИЙ В'ячеслав Миколайович
Приймальня ........................................................................................ 66-10-23
Реєстратура ......................................................................................... 66-11-22
Приймальний покій ........................................................................... 66-10-35
Наркологічна допомога ..................................................................... 65-67-15
Телефон довіри ................................................................................... 66-40-40
Відділення профілактики наркологічного огляду …..…................ 65-67-44
Заступник головного лікаря з медичної частини .......... 66-10-23, 440-80-73
Заступник головного лікаря з економічних питань ........................ 65-67-52
Бухгалтерія ......................................................................................... 65-67-37

Обласний комунальний заклад «Психоневрологічний диспансер м. Кривий Ріг» - спеціалізований державний лікувальний заклад, який здійснює висококваліфіковану лікувальну, консультативну психіатричну та наркологічну допомогу населенню міста.
Психоневрологічний диспансер заснований в 1956 році, як стаціонар на 25 ліжок, був розташований по вулиці Станіславського в пристосованому двоповерховому будинку, в якому здійснювалось як амбулаторне, так і стаціонарне лікування хворих. Хворі з гострою течією хвороби лікувалися в ізоляторі при 1 міській лікарні, розрахованому на 10 ліжок.
На той час психоневрологічний диспансер здійснював як психіатричну, так і наркологічну допомогу населенню. З 1965 року згідно з наказом Криворізького виконкому психіатрична та наркологічна служби диспансеру були розділені. Надання психіатричної допомоги населенню стало здійснюватись за адресою вул. Казахська, 12 у двоповерховому пристосованому помешканні. Поступово збільшувався ліжковий фонд диспансеру та штат працівників, була збільшена кількість ліжок для надання допомоги при гострих та хронічних психічних порушеннях, неврозах, стресах, депресивних станах. З 1982 року при психоневрологічному диспансері працює служба «Телефон Довіри» для надання невідкладної психотерапевтичної допомоги, запобігання суїцидальних дій абонентів з послідуючим направленням пацієнтів в кабінет соціально-психологічної допомоги для профілактики повторних суїцидів. З плином часу збільшувалась матеріально-технічна база диспансеру, були відкриті денні стаціонари, лікувально-виробничі майстерні. В 1986 році був збудований 6-ти поверховий лікувальний корпус.
В теперішній час в диспансері функціонує 7 відділень, 4 денних стаціонари, лікувально-виробничі майстерні, диспансерні відділення для надання амбулаторної психіатричної та наркологічної допомоги. Ліжковий фонд диспансеру складає 349 ліжок, в тому числі 146 для надання наркологічної допомоги, 15 – для стаціонарної психіатричної допомоги дітям.
Спеціалістами психоневрологічного диспансеру надається невідкладна та запланована допомога пацієнтам з психіатричною та наркологічною патологією, проводяться трудова, військова, судово-психіатрична експертизи, експертиза алкогольного та наркологічного сп’яніння, проводяться обов’язкові профілактичні огляди, а також реабілітація психічно хворих інвалідів після виписки з цілодобових стаціонарів – спочатку в денних стаціонарах, а потім в лікувально-виробничих майстернях з повним працепристосуванням. В диспансерних відділеннях установи надається спеціалізована допомога дільничними лікарями-психіатрами та наркологами, психіатрами з надання допомоги населенню дитячого, підліткового та психологічного віку, лікарем-епілептологом, психотерапевтом, сексопатологом, логопедом.
Нині в диспансері працює 640 співробітників, в тому числі більш ніж 80 лікарів, які мають вищу та першу кваліфікаційні категорії, один кандидат медичних наук, 230 медичних сестер, 15 медичних психологів, юрист. Диспансер має вищу акредитаційну категорію.
Із року в рік в диспансері впроваджуються сучасні метоли діагностики та лікування психічних та наркологічних, розроблених вченими та спеціалістами Дніпропетровська, України, країн СНД та закордонних держав. Продовжується співпраця з кафедрою післядипломної освіти при Дніпропетровській державній медичній академії, Науково-дослідницьким інститутом неврології та психіатрії (м. Харків). Працівники диспансеру постійно приймають участь в обласних та національних конференціях та симпозіумах.
Спеціалізована наркологічна допомога населенню м. Кривого Рогу почала надаватись у лютому 1965 року, коли відповідно до рішення міської Ради на території лікарні імені Крупської було організовано Криворізьку міську наркологічну лікарню на 50 ліжок.
З січня 1997 року, на підставі наказу по відділу охорони здоров’я міськвиконкому, наркологічна лікарня була перепрофільована у міський наркологічний диспансер, який в той час функціонував як самостійний лікувально-профілактичний заклад і являв собою лікувально-діагностичний, адміністративний та організаційно-методичний центр.
Міський наркологічний диспансер тривалий час був школою передового досвіду з питань організації та надання високоякісної наркологічної допомоги населенню на території колишнього Радянського Союзу. На базі наркологічного диспансеру проводились різноманітні конференції, семінари, з’їзди республіканського, союзного та міжнародного рівнів з обміну досвідом роботи та удосконаленню наркологічної допомоги в країні. У вісімдесятих роках 20-го сторіччя структура міського наркологічного диспансеру була представлена розширеною стаціонарною та розвиненою амбулаторно-поліклінічною ланками. Крім 975 ліжок стаціонару та 200 л/місць денних стаціонарів, на яких надавалась висококваліфікована лікувально-діагностична допомога хворим наркологічного профілю, в кожному адміністративному районі міста, та в м. Інгулець функціонували і функціонують наркологічні кабінети, в яких надавалась і до цих пір надається достатня лікувально-профілактична та реабілітаційна допомога населенню. основними принципами надання наркологічної допомоги в Криворізькому регіоні були і до теперішнього часу залишаються: добровільність, доступність та наближення її до населення.
Постановою Криворізької міської Ради ві 23.12.1998 року було прийнято рішення про реорганізацію наркологічного диспансеру, шляхом з’єднання його з міським психоневрологічним диспансером 1 січня 1999 року.
Сьогодні структура наркологічної служби обласного комунального закладу «Психоневрологічний диспансер м. Кривий Ріг» представлена амбулаторно-поліклінічною службою, стаціонаром, відділенням обов’язкових профілактичних наркологічних оглядів, кабінетом експертизи алкогольного та наркотичного сп’яніння з цілодобовим режимом роботи.

  • Реклама
Заглушка